Hizmet Tesisleri

Tesis ve İşletmeler 

Tesis ve İşletmeler Müdürü

E.Dz.Alb. Gökhan ERAYDIN

Tesisler ve İşletmeler Müdürlüğü; Mehmetçik Limited Şirketi Ortaklar Kurulunun 13 Mart 2014 Tarihli kararı ile kurulmuştur. Daha önce Akaryakıt İstasyon Müdürlüklerince işletilen marketler ile Kurtköy Akaryakıt İstasyonları bölgesinde bulunan tüm işletmeler, Tesisler ve İşletmeler Müdürlüğüne bağlanmıştır.

Kuruluş amacı; Şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklerimize ve çocuklarına, Mehmetçik Vakfı tarafından belirlenen esaslarda destek sağlamak maksadıyla faaliyet gösteren şirketimizin bünyesinde kaliteli, güvenli, çağdaş, verimli ve sürekli hizmet sunmaktır.

Marketler

  • Kurtköy Mehmetçik I Nolu Akaryakıt İstasyon Marketi (İstanbul-Ankara yönü)

Marketler İşletme Amirliği bağlısı marketlerimizde müşteri memnuniyeti ve çağdaş hizmet anlayışı içerisinde “Misafirimiz” olarak değerlendirdiğimiz ziyaretçilerimize 24 saat esasına göre üç vardiya üzerinden hizmet verilmektedir. Marketlerimizde toplam 80 tedarikçi firmadan temin ettiğimiz yaklaşık 2650 çeşit ürün satışa sunulmaktadır.

İstanbul çıkışında, binek ve hafif ticari araçlara hizmet veren yoğunluğu ve ürün çeşidi en fazla akaryakıt istasyon marketidir. Toplam 223 metrekare alanda hizmet vermektedir. İçeride güler yüzlü personelimiz, yüzlerce çeşit kaliteli ürünümüz, tereddüt etmeden girebileceğiniz temiz tuvaletlerimiz ve her an taze yiyecek ve içecek çeşitleriyle küçük bir kafemiz bulunmaktadır.

  • Kurtköy Mehmetçik II Nolu Akaryakıt İstasyon Marketi (İstanbul-Ankara yönü)

İstanbul çıkışında, binek araçların yanı sıra Kamyon ve TIR gibi yüksek tonajlı araçlara hizmet veren akaryakıt istasyon marketidir. Toplam 90 metrekare alana sahiptir. Özellikle uzun yol şoförlerimizin bir kahve ve sandviç molası ile temiz tuvalet ihtiyacı için vazgeçilmez uğrak yeridir.

  • Kurtköy Mehmetçik III Nolu Akaryakıt İstasyon Marketi (Ankara-İstanbul yönü)

Kurtköy 3 Nolu İstasyon Marketi (Kuzey Market), İstanbul girişinde binek, hafif ve ağır tonajlı araçlara hizmet veren akaryakıt istasyon marketidir. Toplam 134 metrekare alanda hizmet veren marketimizde evinize dönmeden taze sandviç ve kahvelerinin tadına bakabileceğiniz küçük bir kafe bulunmaktadır.

  • Yenişehir Mehmetçik  Akaryakıt İstasyon Marketi 

Pendik İlçe sınırları içerisinde bulunan Yenişehir Akaryakıt İstasyonu Marketi, yerleşim yeri içerisinde ve Viaport AVM yanında bulunması nedeni ile ticari, binek ve nadiren yük taşıma araçlarına hizmet vermekte ve sıkça tercih edilmektedir. Toplam 117 metrekare alanda hizmet veren marketimizin bitişiğinde “Göçmen Börekçisi” kiracı işletmemiz bulunmaktadır.

  • Etimesgut Mehmetçik  Akaryakıt İstasyon Marketi 

Ankara/Etimesgut ilçe sınırları içerisinde bulunan, İstanbul dışındaki tek Mehmetçik Vakfı Akaryakıt İstasyon Marketidir. Toplam 50 metrekare alanda hizmet vermektedir.

/ İŞLETMELER

Kurtköy 1 ve 2 Nolu Akaryakıt İstasyonlarımızın bulunduğu OPET Kurtköy Güney Tesisleri bölgesinde konuşlu Otoyol Hizmet Tesisi (OHT) 29 Haziran 2014 Tarihinde hizmete açılmıştır. 1932 metrekare kapalı, 472 metrekare teras olmak üzere toplamda 2404 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Tesis içerisinde 10 ve açık alanda 4 adet olmak üzere toplamda 14 adet kiracı işletme bulunmaktadır. Otoyolun Kuzey tarafında da Kurtköy 3 Nolu Akaryakıt İstasyonunun bulunduğu bölgedeki Kurtköy Kuzey Tesislerinde toplam 6 adet kiracı işletme ve her iki bölgede de mescid bulunmaktadır.

Güney Otoyol Hizmet Tesisindeki  (OHT) Kiracı İşletmeler
Bölüm No-1 Burger King
Bölüm No-2 Usta Dönerci
Bölüm No-3 Tesis Market
Bölüm No-4 Ziyafe Kayseri Mutfağı
Bölüm No-5 Gurme Köfte Izgara
Bölüm No-6/7 İkbal Kahvaltı ve Lokanta (Anadolu Mutfağı
Bölüm No-8 İpek Pişmaniye
Bölüm No-9 Starbucks Caffee
Bölüm No-10 Aslı Börek

Diğer Kiracı İşletmeler
Güney OHT Orcamp
Güney OHT ATAPARK ve Berberhane
Güney OHT Tamirhane & Oto Lastikçi
Güney OHT Coffee Point (I nolu Market içi)
Kuzey OHT Coffee Point (III nolu Market içi)
Kuzey OHT İkbal  Lokanta
Kuzey OHT İpek Pişmaniye
Kuzey OHT Starbucks Caffee
Kuzey OHT Tamirhane & Oto Lastikçi
Kuzey OHT Köfteci Yusuf
Yenişehir Akaryakıt İstasyonu Göçmen Börekçisi
Maslak Akaryakıt İstasyonu Alga – Maslak Market
Başakşehir-2 Akaryakıt İstasyonu

Etimesgut Akaryakıt İstasyonu

Yenişehir Akaryakıt İstasyonu

Doco – Market