Tarihçe

TARİHÇE

Orhanlı-Tuzla/İstanbul mevkiinde bulunan akaryakıt tesisinin işletilmesi maksadıyla, Akaryakıt ve Dinlenme Tesisleri Müdürlüğü şeklinde Vakıf İktisadi İşletmesi olarak 24 Aralık 1998 tarihinde teşkil edilmiştir. Bilahare Bu İşletme , 26 Haziran 2000 tarihinde % 98 hissesi TSK Mehmetçik Vakfı’ na, % 2 hissesi Mehmetçik Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketine ait olmak üzere, Mehmetçik Vakfı Turizm, Petrol, İnşaat, Sağlık, Gıda ve Tic. Ltd. Şti. (Mehmetçik Limited Şirketi) ne dönüştürülmüştür. Şirket Merkezi Yenişehir Mah. Dedepaşa Cad. No:21/1 Pendik/İstanbul adresindedir.

Kurtköy 1 inci Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Kurtköy 1 inci Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu, 24 Aralık 1998 yılından itibaren Vakıf İktisadi Teşekkülü bünyesinde işletilmeye başlanmıştır.

İstasyon; Fatih Mah. Katip Çelebi Cad. No:2 Tuzla / İSTANBUL adresinde, İstanbul – Ankara otoyolu güzergahında bulunmaktadır. İstasyonun 73 dönümü yeşil alan ve ara yollar, 11 dönümü tesis olmak üzere toplam 84 dönüme kurulmuştur. Kurtköy 1 inci Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu 2014 yılı içerisinde 9 adadan 15 adaya çıkarılarak yeniden inşa edilmiştir.

Bünyesinde bulunan birimlerden; akaryakıt istasyonu ve market  Şirket tarafından  işletilmektedir. İstasyonda akaryakıt ikmali, araç yıkama ve tuvalet gibi hizmetler 24 saat esasına göre verilmektedir.

Kurtköy 2 nci  Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Kurtköy 2 inci Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu, 24 Aralık 1998 yılından itibaren Vakıf İktisadi Teşekkülü bünyesinde işletilmeye başlanmıştır. İstasyon; Fatih Mah. Katip Çelebi Cad. No:6 Tuzla / İSTANBUL adresinde, İstanbul – Ankara otoyolu güzergahında bulunmaktadır. İstasyonun 58 dönümü yeşil alan ve ara yollar, 9 dönümü işletmeler, istasyon, ofisler ve park alanları olmak üzere toplam 67 dönüm  alana kurulmuştur.

 Bünyesinde bulunan birimlerden; akaryakıt istasyonu ve market  Şirket tarafından  işletilmektedir. İstasyonda akaryakıt ikmali, araç yıkama ve tuvalet gibi hizmetler 24 saat esasına göre verilmektedir.

Kurtköy 3 üncü Mehmetçik  Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Kurtköy Kurtköy 3 üncü Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu, 24 Aralık 1998 yılından itibaren Vakıf İktisadi Teşekkülü bünyesinde işletilmeye başlanmıştır. İstasyon; Fatih Mah. Kanuni Cad. No:1 Tuzla / İSTANBUL adresinde, Ankara – İstanbul otoyolu güzergahında  bulunmaktadır. İstasyonun 48 dönüm yeşil alan ve ara yollar, 16 dönümü İşletmeler, İstasyon, ofisler ve park alanları  olmak üzere toplam 64 dünüm alana kurulmuştur. Kurtköy 3 üncü Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu 2014 yılı içerisinde yeniden inşa edilmiştir.

Bünyesinde bulunan birimlerden; akaryakıt istasyonu ve market  Şirket tarafından  işletilmektedir. İstasyonda akaryakıt ikmali, araç yıkama ve tuvalet gibi hizmetler 24 saat esasına göre verilmektedir.

Maslak Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Maslak Büyükdere Caddesi üzerinde, 3 üncü Kolordu Komutanlığı yanında bulunan tesis Aralık 2001 yılında faaliyete başlamış,  18 Ekim 2008 tarihinde yeni yerine taşınmıştır. İstasyon; Reşit paşa Mah. Büyükdere Cad. (Maslak Mevkii) No:219  Sarıyer/ İSTANBUL adresinde bulunmaktadır.

Bünyesinde bulunan birimlerden; akaryakıt istasyonu Şirket tarafından market ise kiraya verilmek suretiyle işletilmektedir. İstasyonda akaryakıt ikmali, araç yıkama ve tuvalet gibi hizmetler 24 saat esasına göre verilmektedir.

Yenişehir Mehmetçik Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Yenişehir Mehmetçik akaryakıt İstasyonu Yenişehir Mahallesi Dedepaşa Cad no:21 Pendik/İstanbul adresinde VIA/PORT AVM yanında konuşlandırılarak 14 Şubat 2013 tarihinde hizmete açılmıştır. İstasyon  yaklaşık 3,5 dönüm  alana kurulmuştur.

İstasyonda akaryakıt ikmali, market, araç yıkama ve tuvalet gibi hizmetler 24 saat esasına göre verilmektedir.

Bünyesinde bulunan; akaryakıt istasyonu, araç yıkama yeri Şirket tarafından, dükkan  (Göçmen Börekçi) ise kiraya verilmek suretiyle işletilmektedir.

Etimesgut Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Etimesgut Akaryakıt İstasyonu Erler Mahallesi 2715 Cad. No:2 Etimesgut / ANKARA adresindedir. ANKARA-ESKİŞEHİR Yolunun 12 inci kilometresinde, yaklaşık 3,5 dönüm alanda konuşlandırılmıştır. 23 Şubat 2013 Tarihinde satışlara başlanılan istasyon 28 Şubat 2013 Tarihinde hizmete açılmıştır.

İstasyonda akaryakıt ikmali, araç yıkama ve tuvalet gibi hizmetler 24 saat esasına göre verilmektedir.

Bünyesinde bulunan; akaryakıt istasyonu, araç yıkama yerleri Şirket tarafından, işletilmektedir.

Tesisler ve İşletmeler

Tesisler ve İşletmeler Müdürlüğü; Mehmetçik Limited Şirketi Ortaklar Kurulunun 13 Mart 2014 gün ve 179 numaralı kararı ile kurulmuştur.

Mehmetçik Vakfı Limited Şirketi Mehmetçik Akaryakıt İstasyonlarında daha önce İstasyon Müdürlüklerince işletilen marketler ile Kurtköy İstasyonları bölgesinde bulunan tesisler, Tesisler ve İşletmeler Müdürlüğünce işletilmektedir.

Kiracı konumundaki işletmeler, Tesisler ve İşletmeler Müdürlüğü kontrolünde faaliyet göstermektedir. Tesisler ve işletmeler Müdürlüğü sorumluluğunda;  Şirketimiz tarafından işletilen 3 adet Market ve kiraya verilmek suretiyle işletilen 22 adet toplam da 25 adet işletme bulunmaktadır.

Başakşehir-2  Akaryakıt İstasyonu Şubesi

Başakşehir Mah. Hürriyet Bulvarı no: 157 Başakşehir / İstanbul adresinde bulunan istasyonumuzda Akaryakıt, LPG satışı, elektrik şarj ünitesi ve oto yıkama şirketimiz tarafından, Market kiraya verilmek suretiyle, Doco Petrol ve Danışmanlık  A.Ş., (B blokta bulunan işletme) SAGRA tarafından işletilmektedir.

Şubat 2021 tarihinde inşaatına başladığımız 6 Akaryakıt Adası, 1 LPG Adasından oluşan ve tek kanopi altındaki Türkiye’de ilkleri bünyesinde barındıran en teknolojik Akaryakıt İstasyonu olma özelliğini taşıyan yeni istasyonumuz 22 Haziran 2022 tarihinde hizmete açılmıştır.

OYAK Grubu Enerji Şirketleri bünyesinde hizmet veren TOTAL İstasyonları, Bi’ Güzel markasıyla yeni market konseptini istasyonumuzda da hayata geçirdi. 7/24 yolda vakit geçiren araç kullanıcıları, aileler ve şehrin yoğun temposunda kısa bir molaya ihtiyaç duyan tüm misafirlerimize geniş ürün yelpazesine sahip Bi’ Güzel market konsepti çatısı altında doyurucu ve deneyenleri mutlu edecek çeşitli ürünler ile kahve seçenekleri sunuyoruz.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) elektrikli araç şarj işletmecisi lisansı alan Güzel Enerji, bu alanda OtoJet markasıyla hizmet verecek ilk elektrikli araç şarj noktası istasyonumuzda bulunmaktadır.