Mehmetçik Limited Şirketi Müdürü Ali Osman CEMEK’in TSK Mehmetçik Vakfı’nın kuruluşunun 40 ıncı yılı maksadıyla yayınladığı mesaj

Mehmetçik Limited Şirketi Müdürü Ali Osman CEMEK’in TSK Mehmetçik Vakfı’nın kuruluşunun 40 ıncı yılı maksadıyla yayınladığı mesaj


MEHMETÇİK VAKFI’NIN KURULUŞUNUN 40’INCI YILINI İDRAK ETMEKTEYİZ.

MEHMETÇİK VAKFI KURULDUĞU 17 MAYIS 1982 TARİHİNDEN İTİBAREN KURULUŞ AMACINA UYGUN OLARAK; BİR TARAFTAN ASKERLİK GÖREVİNİ YERİNE GETİRİRKEN ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİN EN DEĞERLİ EMANETLERİ OLAN AİLELERİNE VE GAZİLERİMİZE MADDİ/MANEVİ DESTEK SAĞLAMAYA DEVAM ETMEKTE, EVLATLARINI ÜNİVERSİTE SEVİYESİ DÂHİL OKUTMAKTA, DİĞER TARAFTAN KENDİ EVLADI GİBİ GÖRDÜĞÜ MEHMETÇİKLERE MADDİ/MANEVİ DESTEKLERİYLE KATKIDA BULUNAN YÜCE TÜRK MİLLETİ’NİN YARDIMLARINI HAK SAHİPLERİNE HAKKIYLA ULAŞTIRMAYA ÇALIŞMAKTADIR.

GÖZÜNÜ KIRPMADAN VATANI UĞRUNA HAYATINI FEDA EDEN VEYA YARALANAN MEHMETÇİKLER İLE BİZLERE EMANETLERİ OLAN AİLELERİ İÇİN NE YAPSAK AZDIR.

ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK MAKSADIYLA GÖREVİNİ YERİNE GETİRİRKEN ŞEHİT VEYA GAZİ OLAN, YA DA ASKERLİK GÖREVİ ESNASINDA HAYATINI KAYBEDEN, ENGELLİ DURUMA GELEN MEHMETÇİKLERİMİZİN VE AİLE FERTLERİNİN SORUMLULUĞUNU DAİMA YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ. YARDIMSEVER HALKIMIZIN DESTEKLERİYLE DE BU SORUMLULUĞUMUZU EN ÜST SEVİYEDE YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.

BİRİKTİRDİĞİ  HARÇLIĞINI  VAKFIMIZA  GÖNDEREN  ÖĞRENCİMİZDEN,  SATTIĞI İLK SİMİDİN ÜCRETİNİ VAKFIMIZA İLETMEK ÜZERE ARACINDAKİ KUMBARADA BİRİKTİREN SİMİTÇİMİZE VE MEHMETÇİK’E FEDA OLSUN DİYEREK BİLEZİĞİNİ SATAN TEYZEMİZE KADAR, YÜCE GÖNÜLLÜ BAĞIŞÇILARIMIZDAN GELENİ, BİR KURUŞUNA BİLE HALEL GETİRMEDEN, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZE AKTARMAK TEMEL GÖREVİMİZDİR.

MEHMETÇİK VAKFI’NIN GÖRÜNEN YÜZÜ OLAN ŞİRKETİMİZ DE; VAKFIMIZIN ULVİ AMAÇLARINA HİZMET EDEBİLMEK İÇİN SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE YOĞUN BİR GAYRET SARF ETMEKTE VE HER YIL ÖNEMLİ MİKTARLARA ULAŞAN NET KÂRINI MEHMETÇİK VAKFI’NA TRANSFER ETMEKTEDİR.

40 YILDIR BÜYÜK BİR HASSASİYETLE YERİNE GETİRDİĞİMİZ BU KUTSAL GÖREVİMİZİ TSK MEHMETÇİK VAKFI’NIN TEMEL DEĞERLERİ DOĞRULTUSUNDA; BÜYÜK ŞEVK, AZİM VE KARARLILIKLA SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

 “TÜRKİYE MEHMETÇİK’E MEHMETÇİK TÜRK MİLLETİNE EMANETTİR” SLOGANI İLE YOLA ÇIKAN MEHMETÇİK VAKFI, BU YARDIMLARI YAPARKEN EN BÜYÜK DESTEĞİ YARDIMSEVER TÜRK MİLLETİ’NDEN ALMAKTADIR.

“YÜCE GÖNÜLLÜ TÜRK MİLLETİ’NİN DESTEĞİYLE HER GEÇEN GÜN GÜCÜNE GÜÇ KATARAK DAHA DA BÜYÜYEN TSK MEHMETÇİK VAKFI AİLESİ OLARAK, BUGÜNLERE GELMEMİZDE KATKILARINI ESİRGEMEYEN BÜTÜN BAĞIŞÇILARIMIZA VE GÖREVLİ PERSONELİMİZE MEHMETÇİKLERİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDER, SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM..

Bu gönderiyi paylaş